پنجشنبه, 10. فروردين 1396 - 21:04

دیدار روحانی با مراجع

شماره: 379

اسپادانا نیوز:
حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحاني رئيس جمهور منتخب روز پنج شنبه در سفري به قم با مراجع تقليد و علماء ديدار و گفت‌و‌گو کرد.

روحاني در ابتدا اين سفر به حرم مطهر حضرت معصومه(س) رفت و پس از زيارت مرقد مطهر کريمه اهل بيت(س) ضريح آن بانوي نور و رحمت را غبارروبي کرد.
وي سپس با آيت‌الله سعيدي توليت آستان مقدس حضرت معصومه(س) و امام جمعه قم ديدار کرد.
روحاني در ادامه به دفتر آيت‌الله صافي گلپايگاني رفت و با اين مرجع تقليد هم ديدار کرد.
آيت‌الله لطف‌الله صافي گلپايگاني در اين ديدار با اشاره به اينکه مأموريت حساس و مهمي به شما سپرده شده است، گفت: اميدواريم خير مردم را در نظر گرفته و براي حل مشکل گراني و ديگر مسائل به وجود آمده در کشور تلاش لازم را داشته باشيد.
روحاني هم در اين ديدار با بيان اينکه کشور در شرايط خاص و فوق‌العاده‌اي قرار دارد، اظهار کرد: هيچ زماني به سختي امروز نبوده است. اکثر کارخانه‌ها تعطيل و نيمه تعطيل هستند و وضعيت کشاورزي نابسامان است.
وي با بيان اينکه دولت به فکر وارد کردن 7 ميليون تن گندم است، بيان داشت: در حال بررسي وضعيت تأمين هستيم.
ديدار بعدي روحاني با آيت‌الله مکارم شيرازي بود که رئيس جمهور منتخب در اين ديدار تاکيد کرد: با وجود همه مشکلات، به حل مشکلات اميدوارم و تحقق اين مسئله در صورتي است که همه کمک کنند، البته به طور طبيعي رهبر معظم انقلاب کمک خواهند کرد، من اطمينان دارم که ايشان به دولت کمک خواهند کرد چون بدون کمک ايشان نمي‌شود کار را پيش برد مردم نيز همواره کمک کار بوده و ان‌شاءالله با نشاط و اميد، همکاري و کمک خواهند کرد.
روحاني پس از آن به دفتر آيت‌الله شبيري زنجاني رفت و با اين مرجع تقليد هم ديدار کرد.
رئيس جمهور منتخب در اين ديدار با اشاره به سخنان مطرح شده پيش از انتخابات اظهار کرد: برخي مي‌گفتند که آيا اصل انتخابات قبول است يا خير و برخي ديگر اين سخن را مطرح مي‌کردند که آيا در انتخابات بايد شرکت کرد يا نه؟
برنامه بعدي رئيس جمهور منتخب در قم ديدار با آيت‌الله سبحاني از ديگر مراجع تقليد بود که اين ديدار به صورت خصوصي برگزار شد.
دفتر آيت‌الله نوري همداني مقصد بعدي سفر روحاني در قم بود. رئيس جمهور منتخب طي ديدار با اين مرجع تقليد اظهار کرد: خداوند شرايطي فراهم کرد که مردم بتوانند در انتخابات مشارکتي جدي داشته باشند و عظمت و شکوه انقلاب را به دنيا نشان دهند.
آيت‌الله حسين نوري همداني هم در اين ديدار طي سخناني خلق حماسه سياسي در انتخابات را مورد توجه قرار داد و گفت: يکي از مزاياي اين انتخابات، انتخاب يک فرد عالم و روحاني به عنوان رئيس جمهور بود. همه کانديداها شايسته بودند ولي مردم براساس فطرت ديني و علاقه خاصي که به روحانيت دارند فردي روحاني را انتخاب کردند.
آيت‌الله نوري همداني با اشاره به مشکلاتي نظير گراني و بيکاري تأکيد کرد: بايد براي حل مشکلات برگ سبزي به مردم نشان داده شده و اقدامي انجام شود.
روحاني سپس به دفتر آيت‌الله موسوي اردبيلي رفت و با اين استاد برجسته حوزه هم ديدار کرد.
آيت‌الله سيد عبدالکريم موسوي اردبيلي در اين ديدار با تبريک به رئيس جمهور منتخب و آرزوي موفقيت براي وي و دولت يازدهم گفت: انتخابات موفق اخير رياست جمهوري همگان اعم از دوست و دشمن را متحير و شرايط بسيار خوبي را براي کشور در عرصه‌هاي داخلي و خارجي فراهم کرده است.
روحاني نيز در ابتداي اين ديدار با ارائه گزارشي از برنامه‌هاي خود گفت: اميدواريم دولت يازدهم بتواند با برقراري ارتباط موثر با حوزه و مراجع معظم تقليد و علما، مشکلات داخلي و خارجي کشور را کاهش و حل و فصل کند.
ديدار با اعضاي جامعه مدرسين
جمعي از فضلا و علماي قم از جمله اعضاي دبيرخانه مجلس خبرگان رهبري و جامعه مدرسين و مديريت حوزه علميه عصر پنجشنبه با حجت الاسلام و المسلمين حسن روحاني رييس جمهوري منتخب ملت ايران ديدار و گفت‌وگو کردند.
در اين ديدار که در محل دبيرخانه مجلس خبرگان رهبري در قم برگزار شد، حضرات آيات و حجج اسلام يزدي، اميني، مقتدايي، حسيني بوشهري، دري نجف آبادي، استادي، نمازي، هادوي، گلپايگاني، فاضل لنکراني، سعيدي، شهرستاني، طاهري خرم آبادي و جمعي ديگر از فضلا و علما حضور داشتند.
آيت‌الله يزدي در ابتداي اين ديدار حضور دکتر روحاني در دبيرخانه مجلس خبرگان رهبري را خوش آمد گفت و افزود: شما عضو مجلس خبرگان هستيد و به خانه خود آمده‌ايد.
وي همچنين گفت: در آستانه تشکيل دولت يازدهم، سفر رييس جمهوري منتخب به شهر قم و زيارت مرقد مطهر حضرت معصومه (س) و ديدار با مراجع عظام تقليد و علما و فضلا، سفري پربرکت و مبارک براي مردم و نظام اسلامي و حوزه‌هاي علميه است.
روحاني نيز در اين ديدار با تشکر از اعلام حمايت و همکاري حوزه هاي علميه، مراجع عظام تقليد ، فضلا و علما با وي و دولت يازدهم براي حل مشکلات کشور، گفت: در آستانه ماه مبارک رمضان به عنوان فرزند حوزه با سفر به شهر قم علاوه بر زيارت حضرت معصومه (س) با مراجع محترم تقليد، علما و فضلاي حوزه علميه ديدار و با آنان در باره همکاري با دولت يازدهم گفت‌وگو کردم.
رييس جمهوري منتخب با اشاره به ابراز لطف مردم، افزود: بايد قدردان اين مردم بزرگ بويژه جوانان بود و تلاش مي کنم در فرصت هاي مناسب و از نزديک با آنان ديدار و گفت وگو کنم.
دکتر روحاني اظهارداشت: معتقدم بايد رابطه‌اي منظم بين حوزه هاي علميه، مراجع عظام تقليد، فضلا و علما با دولت يازدهم برقرار شود .
به گزارش خبرگزاري ها، رييس جمهور منتخب عصر پنجشنبه به تهران بازگشت.

Printer Friendly and PDF